ERCA GROUP KİMYA, ilk adı GÜNERCA ile 1999 yılında ERCA S.P.A.(İtalya) ve GÜNAŞTI GRUP(Türkiye) tarafından tekstil yardımcı kimyasalları ve optik beyazlatıcılar, inşaat sektörü için beton katkı malzemeleri ve endüstriyel hammadde üretimi için kurulan yabancı sermayeli bir şirkettir. GÜNERCA, 2011 yılında ERCA GROUP merkez organizasyonunun aldığı karar doğrultusunda global pazarlarda faaliyet gösteren ERCA ortaklı şirketleri bir çatı altında toplamasıyla ERCA GROUP KİMYA olarak faaliyetlerini sürdürmeye başlamıştır.

Şirket merkezi İstanbul Esenyurt’tadır. Tekirdağ Ergene de ise 56 dönümlük bir arazi içerisine kurulmuş fabrikasıyla yüksek kalite ve performanslı kimyasalların üretimini çevrenin korunmasını ön planda tutarak gerçekleştirmektedir.

ERGENE’deki tesisimiz; üretim tesisi, depolama tesisi, idari binası, kalite kontrol laboratuvarı, tekstil ve yapı uygulama laboratuvarları, AR-GE laboratuvarı ile yüksek kalite standartları çerçevesinde faaliyetini sürdürmektedir.

2005 yılından itibaren yaptığı kalite çalışmalarını kalite belgeleri ile taçlandıran şirketimiz, müşteri odaklı yaklaşımıyla ISO 9001:2015 kalite belgesine sahip olup yönetim sistemine en iyi şekilde entegre etmiştir.